Bizimle iletişim kur
Ryan Tan

Telefon numarası : 86-13825752088

Naber : +8613825752088

2019 Sonbahar Ortası Festivali

September 15, 2019

Sonbahar Ortası Festivali, Çin'deki en önemli geleneksel festivallerden biridir. Şu anda fabrikamızda kutlarız ve akşam yemeğinden sonra bir parti düzenleriz. Tüm üyelerimiz bir araya gelerek güzel bir yemek yiyip harika performansı izliyor. Zevk ve mutluluk dolu bir gün.

Program 1: Anavatana Ode

Program 2: Mükemmel personelin tanınması

Program 3: Catwalk

Program 4: çocuk programı

Program 5: Hintli müşteri

 • Tarih

  Güz Ortası Festivali, kalıtsal bir kurban töreninin mirasıdır. Eski Çinliler, ayın hareketinin mevsim değişiklikleri ve tarımsal üretim ile yakın bir ilişki içinde olduğunu gözlemledi. Bu nedenle, aya teşekkürlerini ifade etmek ve hasadı kutlamak için sonbahar günlerinde aya bir fedakarlık teklif ettiler.

  Bu gelenek, Zhou Hanedanlığı'na (M.Ö. 1046 - 256) kadar izlenebilir ve daha çok Autumn Equinox'daki kraliyet sınıfı tarafından uygulanırdı. O zamanlar, geleneklerin hiçbir festival geçmişi yoktu. Daha sonra Sui (MS 581 - 618) ve Tang (MS 618 - 907) hanedanlarında, sosyal refah, sıradan insanlar ve birleştirilmiş iki ay arasındaki fedakarlık töreninde ayın takdir edilme geleneklerine ilham verdi. İnsanlar inançlarını kraliyet sınıfından daha liberal bir şekilde ifade ettiler ve bu yüzden de faaliyetlerini Autumn Equinox'a katılamadılar. Böylece, 15 Ağustos Çin ay takvimi, Autumn Equinox'a en yakın dolunay günü, daha iyi bir seçim oldu ve sabit bir festival olarak belirlendi. Bu Tang Hanedanlığı'nda oldu. Kuzey Song Hanedanlığı döneminde (MS 960 - 1127), Sonbahar Ortası Festivali çoktan ünlü bir halk festivali haline gelmişti. Romantik olarak konuşursak, festival sevgili hu'yu ve iksirini korumak için kendisini yiyip aya uçan Chang E'yi anmaktır.

 • Efsaneler

  Yukarıda belirtilen Ay'a Uçan Romantik Efsane Chang E'ye ek olarak, bu büyük festivalle ilgili birçok efsane ve hikaye var. En bilinenleri Jade Tavşan Ezme Tıbbı, Wu Gang Kıyma Defne Ağacı ve Zhu Yuanzhang ve Moon Cake Uprising'dir.

 • Gümrük

  Festival gününde, aile üyeleri aya fedakarlık etmek, aydınlık dolunayı takdir etmek, ay pastalarını yemek ve uzaktan yaşayan aile üyelerine ve arkadaşlarına karşı güçlü özlemleri ifade etmek için toplanırlar. Ayrıca fener oynamak, bazı bölgelerde ejderha ve aslan dansları gibi başka gelenekler de var. Etnik azınlıkların kendine özgü gelenekleri, Moğolların “ayını kovalamak” ve Dong halkının “sebze veya meyvelerini çalmak” gibi ilginçtir.

 • Ay çöreği

  Moon Cake, Sonbahar Ortası Festivali'nin özel yemeği. O gün, insanlar ay pastalarını ayın bir teklifi olarak feda eder ve kutlama için onları yer. Ay kekleri bölgeye göre çeşitli lezzetlerde geliyor. Ay kekleri bir ailenin bir araya geldiğini sembolize eden yuvarlaktır, bu nedenle yuvarlak ayın altındaki ay keklerini yemenin uzak akrabalar ve arkadaşlar için özlem uyandırdığını nasıl anlamak kolaydır. Günümüzde insanlar, onlara uzun ve mutlu bir yaşam dilediklerini göstermek için akrabalarına ve arkadaşlarına ay kekleri sunuyorlar.

 • Çin'de Festivali Kutlamak için En İyi Yerler

  Bazıları festivali kutlamak için evde kalmayı tercih ederken, diğerleri aydınlık dolunay ile daha yakın bir temas kurmak istiyor. Zamanla, eski insan yapımı yerler, doğal doğal alanlar, kırsal yerler ve gökdelenler, vb. Dahil, bazı dış mekanlar daha popüler hale geliyor.

 • Diğer Asya Ülkelerinde Güz Ortası Festivali

  Çin ile sık sık iletişim ve Çin halkının göçleri nedeniyle, Sonbahar Ortası Festivali, dünyanın diğer bölgelerinde, özellikle Çin ile aynı şekilde kutlandığı Asya komşu ülkelerinde popüler hale geldi, diğerleri ise kendi geleneklerini ekledi.