Bizimle iletişim kur
Ryan Tan

Telefon numarası : 86-13825752088

Naber : +8613825752088

Epe köpük tabakalarının yoğunluğu nasıl bölünür?

August 18, 2019

Epe köpük tabakası günlük yaşamda yaygın bir üründür, ancak epe yoğunluğu hakkında çok az şey bilinmektedir. Yerli epe köpük tabakasının yoğunluğu kg / m3 cinsinden hesaplanır. Şu anda piyasada kaç çeşit epe köpük tabakası bulunuyor? Bugün, YAOAN bunu herkese açıklayacak.

Günlük epe yoğunluğu 19kg-27kg / m3 ve ikinci yüksek yoğunluklu epe ise 35kg / m3'tür. Genel olarak, yoğunluk ne kadar yüksek olursa, ürünün kalitesi o kadar yüksek olur, çünkü yüksek yoğunluk epe'nin harici bir kuvvete maruz kaldıktan sonra daha hızlı toparlandığı anlamına gelir. Bu aynı zamanda dolaylı olarak, epe'nin ambalaj içindeki ürünlerin harici hasara uğramaması için malların ambalajlanmasında kullanıldığını gösterir.


Yüksek yoğunluklu epe köpük tabakasının daha düşük bir yumuşaklığa sahip olduğuna dikkat etmek önemlidir. Bununla birlikte, stres altında kaldıktan sonra belirli bir esneklik derecesini garanti edebilir. Şu anda, pazarın epe yoğunluk seviyesi, müşterilerin ihtiyaçlarına bağlı olarak çok fazla.

Epe yoğunluk hesaplama formülü: yoğunluk (kg / m3) = inci pamuk hacmi (uzunluk * genişlik * kalınlık)

Yukarıdakiler, Çin epe yoğunluk standardıdır. Yabancı çizimlerdeki epe yoğunluğu: 2.6PCF, 4.0lb. Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde geleneksel ölçüm birimlerini kullanıyorlar, PCF pound / m3 için bir kestirme yolu ve 2.6PCF ise Çin'de 2,6 pound olarak adlandırılıyor.